0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

Polyester Toz Filtreleri

20 Nisan 2019
Polyester Toz Filtreleri

Polyester toz filtreleri, adından da anlayabileceğiniz üzere polyester malzemeden üretilmiş olan toz tutucu özellikte filtreleme yapan araçlardır. Bu tür filtreleme sistemlerine pek çok farklı alanda ihtiyaç duyuyoruz ve polyester toz filtrelerinin farklı seçenekleri, farklı ölçülere sahip ya da özelliklere sahip alternatifleri de bulunuyor. Polyester toz filtrelerinin çeşitlerine gelmeden önce ilk olarak nedir ne değildir sorusuna daha yakından bakalım ve toz toplayıcı filtreleme sistemlerini de daha yakından tanımış olalım. Biliyoruz ki bugün sayısız mekânda, üretim tesisi, sanayi ve benzeri alanda bu tür filtreleme sistemleri hayati önem taşıyor ya da zorunlu olarak tesis ediliyor.

Polyester Toz Filtresi Nedir?

Polyester toz filtresi, bahsettiğimiz üzere polyester malzemeden üretilmiş bir çeşit filtredir. Bununla birlikte polyester malzemenin farklı yapılarda ve özelliklerde kullanıldığını da görmekteyiz. Örneğin, bugünün en çok tercih edilenlerinden biri olan Nanofiber filtre de bir çeşit polyester malzemeden üretilmiştir ve polyester toz filtreleri kategorisinde yer alır. Dolayısıyla Polyester toz filtresi farklı şekillerde karşımıza çıkan ama maksimum fayda sağlayan birer filtreleme alternatifidir. Bu grupta yer alan filtrelerin çeşitlerini incelediğinizde ise hem sizin ihtiyaç duyduğunuz kullanım alanına uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz, hem de bu sayede doğru bir seçim yapabilirsiniz. Şimdi hemen hızlıca Polyester toz filtresinin karşımıza çıkan temel çeşitlerini inceleyelim.

Polyester Toz Filtresi Grubu Ürünleri

Bu grupta yer alan ürünlerin başında, adından çokça söz ettiren ve çok tercih edilen Nanofiber filtre gelmektedir. Bunun yanı sıra silo üstü jet filtre, antistatik kartuş filtreler ve flanşlı kartuş filtreler de bu grupta yer almaktadır. Diğer taraftan farklı ölçülerde de çokça alternatif söz konusudur. Kısacası Polyester toz filtresi denildiğinde aklımıza tek bir ürün gelmiyor. Sayısız alternatif geliyor… Her birinin özelliğinin de farklı oluşu, seçim sürecini daha da zorlu kılıyor. Örneğin, boya tozunu yakalayan bir filtreye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu durumda boya tozuna uygun bir filtreleme malzemesinin kullanılmış olması gerek. Yani buna uygun bir filtrenin seçilmesi gerekiyor ve bu seçimi tüm alternatiflerin özelliğini bilmeniz mümkün olmadığı için ancak bu alanda uzmanlaşmış birinin yardımı ile yapabilirsiniz. Hedef Filtre ekibi tam da bu yüzden işinin en iyisi… Kısacası filtre özelliklerini öğrenme ve en doğru seçimi yapma noktasında sizin için en iyisi olmak amacıyla çalışıyor ve çaba gösteriyoruz.

Polyester Toz Filtresi Kullanım Alanları

Polyester toz filtresinin kullanım alanlarına baktığımızda, geniş bir liste ile karşılaşıyoruz. Çünkü polyester toz filtresi farklı cins tozlara karşı bir kalkan görevi görebilir. Boya tozundan, çimento tesislerinde ortaya çıkan tozlara ya da un ve benzeri malzeme üretimi yapan tesislerin tozlarına karşı üretilmiş farklı içeriğe sahip toz filtresi seçenekleri mevcuttur. Dolayısıyla da geniş bir kullanım alanından söz edebiliyoruz. Kısaca listeleyecek olursak ise dökümhaneler ve un ve benzeri ürünlerin üretimini yapan ya da farklı gıda maddelerinin üretimini yapan tesisler başta gelir. Diğer taraftan ilaç ve kimya sanayisinde, uçak sanayisinde, demir çelik sektöründe ve de otomotiv sektöründe önemli bir ihtiyaç olarak tercih edilmektedir. Üstelik kullanım alanlarını sadece bu şekilde sınırlandıramıyoruz. Bu genel çerçevede çizilmiş bir kullanım alanı. Sizin de tesisinizde farklı türde tozlara karşı filtre kullanmak istemeniz son derece doğaldır. Bu durumda en uygun filtrenin hangisi olduğunu öğrenmek için danışmanlarımızdan destek alabilir ve bu sayede tesisinizi daha düzenli, temiz, sağlıklı ve verimli hale getirebilirsiniz.

Polyester Toz Filtresi Nasıl Seçilmelidir?

Polyester toz filtresi grubunda yer alan çokça farklı seçeneğin olduğunu görmüştük. Ancak tüm bunların özelliklerine hâkim olmamız mümkün değil. Hedef Filtre’nin profesyonel ekibinin ise işi bu; tüm filtrelere ve özelliklerine hâkim olarak sizi en doğru filtre ile buluşturmak. Bu yüzden de polyester toz filtresi ya da farklı bir filtre seçerken, en doğru hareket konunun uzmanlarından destek almak olacaktır. Diğer taraftan tecrübeyi seçmeniz gerek. Hedef Filtre bu sektöre adadığı yılları ile tecrübesini ortaya koyuyor ve sizin için en doğru seçim olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Polyester toz filtresi ya da farklı bir filtrenin sizin işinize uygun nitelikte olması demek, size maksimum fayda sağlaması demektir. Aksi halde, amacına uygun olmayan bir filtre iş görmeyeceği, tesisinize fayda sağlamayacağı gibi, size de ekstra masraf çıkaracaktır. Bu durumda gereksiz bir şekilde ekonomik olarak sıkıntıya girebilir, olmaması gereken masraflar altına girebilirsiniz. Kendi başınıza ya da bilinçsiz bir yetkili tarafından yönlendirilerek yapacağınız filtre seçimleri, ne yazık ki sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Filtrenin, yakalanmasını istediğiniz toz tipine uygun olması basit ve en önemli nokta olduğundan, dikkat edilmesi gereken de en önemli noktadır. Kısacası aslında polyester toz filtresi nasıl seçilir sorusunun cevabı çok basit. Bilinçsiz bir seçim yapılmamalı, uzmanlardan yardım alınmalı ve bol alternatif sunan Hedef Filtre tercih edilmeli. İşte bu kadar basit!

Neden Hedef Filtre?

Gelelim en önemli konuya… Neden Hedef Filtre yani neden filtre ihtiyaçlarınızda bizimle çalışmalısınız? Çünkü tecrübe gibi bir varlığa sahibiz ki bu çok önemli bir unsur. Bu sektöre verilmiş yıllar, çok şey ifade eder. Bu yüzden de Hedef Filtre’yi tercih etmeniz konuyu ustasına emanet etmeniz demek olacaktır. Üstelik ekibimizin her bir parçasında da bunu gözetiyoruz. Tecrübeli, profesyonel ve disiplinlik bir ekibe sahibiz. Bu da Hedef Filtre’nin karakteristik özelliklerini ortaya koyuyor. Bunun yanı sıra en iyi hizmeti sunmak için yoğun mesai yapıyoruz. Sürekli geliştirme çalışmaları içerisindeyiz ve nasıl daha iyisini yaparız konusu üzerinde duruyoruz. Nasıl daha hızlı teslimat, nasıl daha hızlı hizmet ve nasıl daha fazla çeşit gibi sorular, işimizi sürekli geliştirmemizi sağlıyor. Çeşitlilik ise bu işin en önemli noktası… Çünkü her tesiste aynı tür filtreler işe yaramaz. Her yerde farklı tür tozların yakalanması gerekecektir. Ya da hava filtresi seçiminde her zaman ihtiyaçlar farklı bir filtreyi işaret eder. İşte bu yüzden de çeşitlilik bizim işimizin temelini oluşturuyor. Sizin ihtiyaç duyduğunuz filtreye en yakın alternatifi sunmak istemeyiz size, en uygun olan filtreyi sunmak isteriz. İşte bu bakış açısı ise bizim günden güne büyüyüp gelişmemizin anahtarı diyebiliriz. Memnuniyetiniz bizim için çok şey ifade ediyor. Ticaretten çok öte bir konu bu. Eğer adeta bir aile gibi samimi bir ortamda işbirliğine gidersek, birlikte büyüyebiliriz. Size gelişme ve verimliliğinizi artırma noktasında destek olurken, biz de kendimize değer katmış oluruz. Bu da ancak samimi bir iş anlayışı ile gerçek olabilir. Eğer siz de Polyester toz filtresi ya da benzeri bir tür filtreye ihtiyaç duyuyorsanız, hangisini seçmeniz gerektiğiniz bilmiyorsanız bizi arayın yeter. Konunun uzmanı arkadaşlarımız sizin için en ideal filtreyi bulup size yardımcı olacaklardır. Bu kadar basit! Filtreleme sistemlerini kafanızda çok da büyütmenize gerek yok. Her iş profesyonelinin ellerinde bir sorun olmaktan çıkar ve hızla halledilir. Bunun için bizi arayın!