0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

DIN Normu Kartuş Filtre Nedir?

09 Nisan 2019
DIN Normu Kartuş Filtre Nedir?

DIN Normu kartuş filtreler, toz toplama sektöründe en çok adı geçen filtre grubunu ifade eder. Şöyle konuya biraz daha geniş bir açı ile bakacak olursak, farklı pek çok mekânda ve pek çok sektörde toz toplama filtrelerine ihtiyaç duyulduğunu görüyoruz. Dökümhanelerden gıda üretim tesislerine, ilaç ve kimya sanayiinden uçak sanayiine pek çok alanda bu tür toz toplama kabiliyeti olan filtrelere ihtiyaç duyuluyor. Üstelik pek çok teknik özelliği bulunan bu ürünler, özelliklerine göre gruplanıyor ve çeşitleniyor. Bugün seçim yapabileceğiniz birden fazla DIN Normu kartuş filtre alternatifi sıralanıyor. Dolayısıyla bu özellikleri dikkate alarak filtre seçimi yapabilir, en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

DIN Normu Kartuş Filtre Nedir?

DIN Normu kartuş filtre seçenekleri, DIN tipi filtre olarak da isimlendirilirler. Ürün listemizde yer alan bu tür ürünlerde geniş bir çeşitlilik görebilirsiniz. Bu grupta yer alan filtreler, yüksek kaliteye sahip filtrasyon malzemesinden üretilmişlerdir. Bu da önemli bir tercih sebebi olmaktadır. Üstelik bu alandaki Avrupa standartları dikkate alınarak üretilmiş olduğu unutulmamalıdır. Diğer taraftan DIN Normu filtreler toz cinsine bağlı olarak ve uygulama alanına göre değişecek şekilde tercih edilebilir. Dolayısıyla DIN Normu kartuş filtreleri ihtiyaçlarınızı gözeterek inceleyebilir ve seçim yapabilirsiniz. Şimdi size biraz da bu grubun filtrelerini tanıtalım ve mevcut çeşitleri gösterelim.

DIN Normu Kartuş Filtre Çeşitleri

Oldukça fazla çeşidi olan bu filtre grubunda nanofiber filtre, silo üstü jet filtre, antistatik kartuş filtre ve flanşlı kartuş filtre gibi alternatifler ön plana çıkmaktadır. Her biri farklı özellikleri ve de kullanım alanları ile dikkat çeker. Bu yüzden kullanım amacına uygun DIN Normu kartuş filtre seçimi çok önemlidir. Bu noktada belki de seçim yaparken, profesyonellerden yardım almak en doğrusu olabilir. İşi uzmanlarına bırakın ve uzman yetkililerimiz ile görüşün. Onlar sizin için en doğru olan alternatifi sunacak ve sizi büyük bir işten kurtaracaktır. Son olarak DIN Normu kartuş filtre çeşitlerini bir de kullanım alanlarına göre sınıflandırmakta fayda var. Uygulama alanları genel olarak dökümhane, gıda, ilaç ve kimya, uçak sanayi, demir çelik ve otomotiv sektörü olarak sıralansa da her bir kullanım alanı için farklı özelliklere sahip filtreler önerilecektir. Bu yüzden de ürün özelliklerine hâkim olmak, detaylıca biliyor olmak gerekir. Tabi ki, tüm filtre çeşitlerinin tüm özelliklerine derin bir şekilde hâkim olamazsınız ama konunun uzmanlarından bu konuda destek alabilirsiniz. Sizin için en iyi seçimi yapacak, maksimum performans ile çalışacak bir filtre önereceklerdir. DIN Normu kartuş filtreler bu tür alanlarda kullanılabilecek en iyi filtreler olarak ifade edilir. Bu grupta yer alan tüm ürünler de yine tercih edebilecekleriniz arasında yer alıyor ve detaylı bir inceleme ile filtre seçimi yapmak gerekiyor.

DIN Normu Kartuş Filtre Kullanım Alanları

DIN Normu kartuş filtre kullanım alanları ya da farklı bir ifade ile uygulama alanları, oldukça geniş bir çerçeve içerisinde yer alır. Öyle ki, bugün tek bir mekân ya da tek bir sektör ile bu tür filtrelerin kullanım alanını sınırlandırmak mümkün değil. Toz toplama sektörü olarak ifade edilen bu alanda, farklı özelliklere sahip oldukça fazla ürün alternatifi bulunuyor. Dolayısıyla da pek çok kullanım alanından söz edebiliyoruz. Uygulama alanlarını geniş yelpazeli bir liste ile ifade edecek olursak ise şöyle başlayabiliriz; dökümhaneler, gıda üretim tesisleri, ilaç ve kimya tesisleri, uçak sanayi, demir çelik sanayi ve otomotiv sektörü. Tüm bu genel başlıklar, bize DIN Normu kartuş filtrelerin ne tür alanlarda kullanılabileceğini gösteriyor. Toz toplama özelliğinin son derece hassas bir konu olduğu gıda üretim tesisleri, ilaç ve kimya tesislerinin yanı sıra dökümhane ve uçak sanayi gibi farklı alanların da bu tür filtreleri kullanması bir zorunluluktur. Üstelik Avrupa standartlarına göre üretilmiş olan filtreler ile bu işlem oldukça kolay hale gelir. Belli kurallar çerçevesinde filtreleme sistemi kurulabilir ve maksimum fayda elde edilebilir. Sıraladığımız DIN Normu kartuş filtre kullanım alanlarının dışında farklı kullanım alanları da söz konusu olabilir. Eğer sizin de farklı alanlarda bu tür toz toplayıcı filtrelere ihtiyacını varsa en uygun alternatife ulaşmak için işin profesyonelleri ile çalışmalısınız ve hemen yetkililerimiz ile iletişime geçmelisiniz. Kumlama makinesi filtrelerinden toz boya filtrelerine, plazma/lazer kesim filtrelerinden daha nicesine burada bu grup içerisinde ulaşabilirsiniz. Önemli farklılıklar ve ayrıcalıklar ise filtre seçimi öncesinde bilmeniz gerekenlerden bir diğeridir.

DIN Tipi Filtrelerin Önemli Özellikleri

DIN Normu filtreler ya da DIN tipi filtreler önemli bazı özellikleri ile diğer gruplarda yer alan ürünlerden farklılaşırlar. Bu filtreler, filtre ünitesine bağlı olarak ister temiz odadan, ister kirli odadan monte edilebilmektedirler. Ayrıca DIN tipi filtrelerin rakiplerinden farklılaşmasını sağlayan önemli bir özelliği ise sahip olduğu özel kare profil contasıdır. Bu conta, rakiplerine nazaran çok daha yüksek bir sızdırmazlık avantajı kazandırmaktadır. Son olarak DIN Normu filtreler ile ilgili olarak 1 tarafı açık olan ve 2 tarafı açık olan alternatiflerin de bulunduğunu belirtelim. Tüm bu özellikler DIN tipi toz filtrelerinin tercih edilmesini sağlayan birer sebeptir.

Neden DIN Normu Kartuş Filtreler ve Neden Hedef Filtre?

Bu iki sorunun çok basit cevapları var. Öncelikle neden DIN Normu kartuş filtreleri seçmeniz gerektiğinden söz edelim. Yüksek kaliteli filtrasyon malzemesinden üretilmiş olmaları, Avrupa standartlarının gözetilmiş olması ve pek çok sektörde kullanıma uygun modellerinin bulunması en önemli sebepleriniz olacaktır. Kullanacağınız alana uygun modelleri inceleyebilir ve tercih edebilirsiniz. Bu konuda sizin geniş bir çeşitlilik beklediği için aslında işiniz çok kolay. Doğrudan en kaliteli ve en doğru seçimi yapabilirsiniz. Ancak bu noktada size destek sunacak bir profesyonele ihtiyacınız var. Hedef Filtre, tecrübesi ve bilgi birikimi ile tercih edeceğiniz filtrelerden maksimum fayda elde etmenizi hedefler. Bu yüzden de doğru seçimler yaptığınızdan emin olmak ister.

Filtre seçim aşamasına geldiğinizde hemen alanında uzman yetkililerimiz ile iletişime geçerek, bulunduğunuz sektöre uygun toz toplama filtrelerinden birini tercih edebilirsiniz. Teknik özelliklere hâkim, kullanılacağı alanları iyi tanıyan ve ürünlerin performansını bilen temsilcilerimiz, size bu noktada tam bir destek sunacaktır. Bu durumda ise işini en iyi şekilde yapma hedefine sahip olan ve her zaman doğru ve düşüt faaliyetlerin peşinde olan Hedef Filtre ile işbirliği yapmış olmaktan memnuniyet duyarsınız. DIN Normu kartuş filtre ya da farklı alanlarda tercih edilebilecek diğer filtre alternatiflerini incelemek için hemen bizi arayın. Sizin için en iyisini birlikte bulalım. İşinize değer katmak için buradayız ve işinizi en az sizin kadar önemsiyoruz. Toz toplama sektörünün de ne kadar önem arz ettiğinin farkındayız. İşletmenizi toz filtreleme sistemi ile bir adım daha yukarıya çıkarmak için biz buradayız. Siz de bizimle aynı hedefe sahipseniz geç kalmayın ve yetkililerimiz ile görüşmek için harekete geçin. İşi uzmanına emanet etmiş olmaktan pişman olmayacaksınız.