0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hava Filtreleri

15 Nisan 2019
Hava Filtreleri

Hava filtreleri, filtreleme sistemlerinin en önemli koludur. Havadaki toz parçacıklarını yakalayan ve daha sağlıklı bir ortam yaratan filtreler her alan ve mekânda kullanılması gerekirken, özellikle belli üretim tesisleri ve sanayilerde kesinlikle kullanılmalıdır. Hava filtrelerinin pek çok sektör için bir olmazsa olmaz olduğu unutulmamalıdır. Hava filtreleri konusu özenle üzerinde durulması gereken bir konudur. Çünkü hem bir gereklilik arz eder, hem de pek çok detaya ve ürün çeşitliliğine sahiptir. Hangi amaçlarla hangi şekillerde kullanılması gerektiğine ise ayrıca değineceğiz. Pek çok çeşidi ve modeli olan, ayrıca farklı kullanım amaçları ile tercih edilen hava filtreleri sizin için de bir zorunluluk taşıyorsa okumaya devam edin.

Hava Filtreleri nerelerde ne için kullanılır?

Hava filtrelerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Günlük yaşamda sıradan kullanım alanlarının yanı sıra üretim tesislerin oldukça büyük bir öneme sahiptirler ve kullanılmaları da bir zorunluluktur. Şöyle ki; kimya ve gıda sanayisinde toz ve havanın ayrıştırılması büyük bir önem taşır ve bu yüzden bu sektörlerde kullanımı şarttır. Diğer taraftan ağaç ve ahşap sektöründe doğal olarak talaş ve ağaç tozu önemli bir problemdir. Bu problemi ortadan kaldırmak için ise uygun özelliklere sahip hava filtreleri kullanılmalıdır. Seramik sektörü önem taşıyan bir diğer alandır. Çünkü seramik hammaddeleri tozlanmaya sebep olur ve bu tozlanma ancak hava filtreleri ile kontrol altına alınabilir.

Hava filtrelerinin tercih edildiği alanları uzunca bir liste şeklinde sıralayabiliriz. Çimento fabrikaları da bu listenin ilk sıralarından yer alacaktır. Çimento fabrikalarının toz toplama ve ayırma sistemleri hava filtreleri ile çalışırken silo hatları da önemli bir toz toplama aşamasıdır. Alüminyum ve demir çelik fabrikalarında ise havanın tozdan ayrıştırılması hayati öneme sahip olacaktır. Bu sebeple hava filtreleri olmazsa olmaz olarak nitelenebilir. Gıda fabrikaları, un ve benzeri toz haline getirilmiş gıda maddelerinin üretildiği fabrikalar hava filtrelerinin kullanıldığı alanlara örnek olarak noktalardandır. Kauçuk ve plastik sektöründe yer alan tesisler ise hava filtrelerinin kullanılması gerektiği ve kullanıldığı, en az diğerleri kadar önem taşıyan farklı örneklerdir. Toz ve elektrostatik boya tesislerinde, kömür santrallerinde, Pnömatik transfer sistemlerinde ve flash, spray ve akışkan yataklı kurutucular ile baca gazı filtrasyonunda hava filtrelerinin kullanıldığını görüyoruz. Bu tür filtreleme sistemlerinin birer zorunlu sistem olduğu da unutulmamalıdır. Önemli olan ise sıraladığımız tüm bu kullanım alanlarına uygun olan filtrelerin seçilebilmesidir. Çünkü farklı özelliklere sahip, farklı alanlar ve farklı toz tipleri için uzmanlaşmış filtre alternatifleri mevcuttur. Eğer siz amacına uygun olmayan bir filtre tercih etmişseniz, sonuç pek de istediğiniz gibi olmayabilir. Ancak amacına uygun seçilen filtreler, maksimum fayda sağlayacaktır ve hedefini yerine getirecektir. İşletmenize değer katacak olması da ayrıca önemli bir faydasıdır.

Hava Filtresi Tesis Ederken Bunlara Dikkat Edin

Hava filtresi tesis edecek olanların belli noktalara özen göstermesi gerekir. Şimdi bu önemli noktalardan söz edeceğiz. Öncelikle hava filtresi seçimi önemli bir aşamadır. Sürekli yinelediğimiz bu konunun neden bu kadar önemli olduğundan da bahsettik aslında. Çünkü amacına uygun olmayan bir hava filtresi hem size ciddi maddi zararlar verebilir, hem de işlevini yerine getirmediği için işinizi sekteye uğratabilir. Bu yüzden de hava filtresi seçiminde profesyonel bir destek almak çok önemlidir.

Bu konunun sektördeki tecrübe ile olan ilişkini göz ardı edemeyiz. Eğer Hedef Filtre gibi sektörde köklü bir deneyime sahip isimleri tercih ederseniz, doğru hava filtresi seçimini yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca en kaliteli hizmeti aldığınızdan da emin olursunuz. Bu yüzden tecrübe bazen işin yarısı demektir ve dikkat edilmesi gereken noktalardan da biridir.

Hava filtresi tesis ederken, filtre özelliklerine hâkim olan danışmanlar ile çalışmak size büyük bir avantaj kazandıracaktır. Ayrıca zaman tasarrufu sağlayacağı da göz önünde bulundurulabilir. Kafanızı karıştıracak, sizi oyalayacak ve zaman kaybettirecek isimler pek de doğru bir seçim olmayabilir. Oysa hava filtresi konusuna gerçekten hâkim bir ekip ile karşılaştığınızda işinizi hızla halledecek ve tesisinize hava filtresi sistemini kuracaksınız. Hedef Filtre işte bu amaçla hizmet veriyor ve oldukça profesyonel bir ekip ile çalışıyor. Bu sektörde yılların getirdiği tecrübeyi en olumlu şekilde kullanım sizlere avantaj olarak dönüştüren şirket politikaları ile siz de kolayca işinize değer katabilirsiniz.

Çoğu firma için bir zorunluluk olan, işletmeler için olmaz olmaz bir sistem olan hava filtresi sistemleri, aslında basit bir süreç sonunda tesis edilebiliyor. Bu süreci kolaylaştıran ise işini iyi bilen bir ekipten geçiyor. Ürün çeşitliliğinin fazla olması, ürün gruplarının farklı amaçlara göre ayrılmış olması ve sizin işinizi en iyi şekilde analiz edip ihtiyaçlarınızı tespit edebiliyor olması ekibimizin en önemli özellikleridir. Bu yüzden siz de işinize önem veriyorsanız, hemen iletişime geçerek işe koyulun ve hava filtresi sistemleri ile ilgili detaylı bilgi alın. Kafanızdaki tüm soru işaretlerinin cevabı burada bulacak, hava filtresi konusunu da derinlemesine incelemiş olacaksınız. Dolayısıyla hava filtresinin ne denli önemli olduğunu da neden ve nasıl tesis edilmesi gerektiğini de keşfetmiş olacaksınız. Hava filtresi denilince akla gelen tüm alternatifleri, marka ve modelleri burada keşfedebilir ve maksimum fayda sağlayacağınız hava filtresi sistemlerini tesis ettirebilirsiniz. Geç kalmayın ve siz de hava filtresi sayesinde tesisinizin daha temiz bir atmosfere sahip olmasını sağlayın. Tecrübe, bilgi birikimi, geniş çeşitlilik ve profesyonellik ile Hedef Filtre sizin için burada. Hemen arayıp iletişime geçmeye ne dersiniz?