0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

Toz Toplayıcı Kartuş Filtreler

21 Nisan 2019
Toz Toplayıcı Kartuş Filtreler

Toz toplayıcı kartuş filtreler, filtreleme sistemlerinin en önemli aşamasını ifade ediyor. Bolca çeşidin bulunduğu bu grubu biraz daha yakından inceleyerek, bize uygun alternatifleri keşfedebilir, nedir ne değildir sorularının cevaplarını da bulabiliriz. Filtreleme sistemlerinde en önemli konudur tozların filtrelenmesi ya da toz toplama özelliği. Bu durumda da toz toplayıcı filtreler en önemli ürün grubunu ifade ediyor. Peki, toz toplayıcı filtrelerin de en pratik olanları hangisi; tabi ki kartuş filtreler. En yaygın kullanıma sahip olan bu tür kartuş filtreler olduğundan da geniş çeşitlilik içerisinde seçim yapmak biraz zorlayıcı bir iş olabiliyor. Ancak şimdi bunu bir kenara bırakalım ve toz toplayıcı kartuş filtreleri biraz daha yakından inceleyelim, ne dersiniz?

Toz Toplayıcı Kartuş Filtre Çeşitleri

Toz toplayıcı kartuş filtre denildiğinde pek çok farklı filtre akla gelebilir. Örneğin Nanofiber filtreler iyi bir örnek. Bunun yanı sıra silo üstü jet filtre de, antistatik katuş filtreler de ve hatta flanşlı kartuş filtreler de iyi birer örnek olabilmektedir. Toz toplayıcı kartuş filtrelerin çeşitliliği, yakalama kabiliyetine sahip olduğu toz cinsine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu yüzden farklı çeşitler ile karşı karşıyayız. Bununla birlikte bir de ölçü konusu var. Farklı ölçülere, farklı tasarımlara ve şekillere sahip filtreler tercih edilebiliyor. Kullanım alanı farklı olduğundan da toz toplayıcı kartuş filtrelerde bu kadar geniş bir çeşitliliğe gidilmiştir. Sıraladığımız tüm filtreler toz toplayıcı kartuş filtre grubu içerisinde yer alırken, farklı alanlar için uygun olması sebebi ile de kendi başına özelleşen ve ayrışan birer filtre türüdür. Peki, siz hangisini tercih etmelisiniz? İşte bu oldukça önemli bir konu… Çünkü filtrenin toz toplayıcı özelliğini kullanacağı toz türüne göre malzemeden üretilmiş olması gerekir ve istediğiniz performansı sunması gerekir. Bu aşamada ise tüm alternatiflerin özelliklerini derinlemesine biliyor olmanız gerekir ki bu da pek mümkün olmayacaktır.

Toz Toplayıcı Kartuş Filtre Seçerken

Toz toplayıcı kartuş filtreler, yukarıda da sıraladığımız gibi geniş bir çeşitlilik yelpazesi ile karşımıza çıkıyor. Bu durumda seçim yaparken karşılaşabileceğiniz zorlukları da tahmin edersiniz. Yanlış bir seçim ise hiç de istemediğimiz sonuçlar ortaya çıkarabilir ve bizi zor durumda bırakabilir. Üstelik gereksiz bir maddi külfeti de ortaya çıkarabilir. Oysa filtreleme sistemlerinde, şüphesiz ki en ekonomik en fayda sağlayıcı yöntemi tercih etmek isteriz. Bu sebeple de toz toplayıcı kartuş filtre seçim aşamasında bu alanda uzmanlaşmış kişilerden yardım alma konusunda ısrar etmeliyiz. Biz tam da bu sebeple Hedef Filtre olarak, son derece uzman bir ekip ile birlikte çalışıyor, sizin için en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Bu sayede filtreleme sisteminizi en verimli şekilde tesis edebilirsiniz. Sizin için ve mekânda bulunan toz cinsi için en doğru filtrenin seçilmesi ancak işin uzmanları ile mümkün olur.

Ayrıca boya tozuna ya da çimentoya veya un üretiminin yapıldığı bir ortamda çıkan tozlara karşı farklı malzemelerin filtreleme özellikleri devreye girdiği için doğru filtre seçiminin önemli olduğunu söylüyoruz. Her biri için farklı büyüklüklerde toz zerreciklerini yakalama kabiliyetine sahip filtreler tercih edilmelidir. Bu uygun özelliklerde filtrelerin kullanılması ile maksimum fayda elde edilecektir ve toz toplayıcı kartuş filtreler konusunda da doğru seçimlerin ne kadar önemli olduğu ortaya serilmektedir. Toz toplayıcı kartuş filtre seçerken işte tüm bunlar büyük önem taşır ve dikkat edilmesi gerekenlerdir.

Toz Toplayıcı Kartuş Filtre Kullanım Alanları

Toz toplayıcı kartuş filtre, geniş bir tanım ve pek çok filtre türünü kapsayan bir filtre grubunu işaret eden bir isim. Bu yüzden kullanım alanlarının da en az bu grupta yer alan filtre çeşitleri kadar geniş bir yelpazede yer aldığını tahmin edebilirsiniz. Toz toplayıcı kartuş filtreler, özellikle belli tesisler, üretimhaneler ve fabrikalar için olmazsa olmazdır. Bu sebeple de filtreleme sistemlerine büyük önem gösterilmesi gerekir. Kullanım alanlarına geniş bir çerçeveden bakacak olursak ise örneğin dökümhaneler akla geliyor. Gıda üretim alanları ve uçak sanayi ile demir çelik sanayi ise farklı bir sektörü ve pek çok farklı tesisi işaret ediyor. Bunun yanı sıra çimento fabrikası ve benzeri alanların da filtreleme ihtiyacı olan özellikle toz toplayıcı özellikli kartuş filtrelere ihtiyaç duyan alanlardan olduğu unutulmamalıdır. Nihayetinde biliyoruz ki toz toplayıcı kartuş filtrelerin geniş bir kullanım alanı söz konusu ve henüz sayamadığımız pek çok tesis, fabrika, üretim alanı ve benzeri atölyelerde bu tür ürünler birer zorunluluk olarak bulunduruluyor. Önemli olan ise bu filtrelerin bulunmasından ziyade doğru ve verimli bir şekilde çalışıyor olmasıdır. Toz toplayıcı kartuş filtrelerin geniş kullanım alanları arasında siz de tesisiniz ile yer alıyor olabilirsiniz. Hemen harekete geçerek bir yetkili ile iletişim kurabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz. Mekâna ve ortaya çıkan toz niteliğine uygun olarak önerilecek olan kartuş filtreler sayesinde daha temiz bir mekâna sahip olabilirsiniz. İşini en iyi şekilde yapan, bu sektörde tecrübe edinmiş ve profesyonel kişilerle çalışmanın bir avantajı olarak, biz ekibimiz ile her zaman ilk akla gelen isim olmanın gururunu yaşıyoruz. Eğer siz de en iyiyi arıyorsanız, zaman kaybetmeyin ve bizi arayın…

Neden Hedef Filtre?

Çünkü sayısız sebep sıralayabiliriz… Hedef Filtre, her şeyden önce bu sektörde engin bir tecrübeye sahiptir. Bu yüzden de ilk akla gelen isimlerden biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Üstelik bahsettiğimiz bu tecrübe çoğu zaman işin yarısı demektir. Sektöre hâkim olmak demek, filtreye ve filtreleme sistemlerine dair aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz demektir. Bu yüzden de Hedef Filtre, filtreleme mekanizmaları ile ilgili aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, filtreleme ihtiyaçlarınızı kolayca giderebileceğiniz bir adres olacaktır. Hedef Filtre’yi tercih etme sebeplerinizden biri de profesyonel çalışma arkadaşlarımız olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her zaman konunun uzmanları ile çalışıyoruz ve sizi gerçekten işini bilen insanlar ile muhatap ediyoruz. Bu durumda da zaman kaybı yaşamadan filtreleme sistemleri ile ilgili bilgi alabilir, ihtiyacınız olan filtreyi öğrenebilir ve hızlıca satın alarak tesis edebilirsiniz. Kısacası tüm bu avantajlar sayesinde işiniz de sorunsuz ve hızlı bir şekilde halledilecektir. Hızlı ödeme süreci ve hızlı teslimat oldukça önemli kavramlar. Hele de günümüzde, hız neredeyse her şey demek. Hem hızlı yaşıyoruz, hem hızlı çalışıyoruz. Bu durumda da toz toplayıcı kartuş filtre seçerken saatlerimizi ya da günlerimizi harcamak istemeyiz değil mi? Bu yüzden de Hedef Filtre’nin çalışma prensipleri, çağa uygun hale getirilmiştir ve müşteri istek ve ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiştir. Kaliteyi arıyor, hızlı bir hizmet bekliyor ve en verimli seçimi yapmak için yardım istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Biz bunun için buradayız. Üstelik bize ulaşmanın oldukça kolay olacaktır. Bizi arayabilir, doğrudan iletişime geçebilir ve isteklerinizi dile getirebilirsiniz. Biz de en hızlı şekilde size yardımcı olmaya çalışır ve sorununuzu çözeriz. İşte bu kadar basit! Hadi acele edin, siz de arayın…