0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

Özel İmalat Filtre Özellikleri

08 Ekim 2020
Özel İmalat Filtre Özellikleri

Ürün kodları:

Özel İmalat Filtre Özellikleri

Özel imalat filtre denildiğinde, pek çok farklı seçenek akla gelebiliyor. Çünkü günümüzde sanayide, endüstriyel anlamda, iş makinelerinde ve çeşitli pek çok makinede filtreleme mekanizmaları kullanılıyor. Katı, sıvı, gaz olmak üzere farklı kirleticileri temizleme özelliği olan bu tür filtreler, sistemin sorunsuz çalışmasını sağlarken, iş verimi artırıyor, bakım maliyetlerini düşürüp, iş gücüne olan ihtiyacı da azaltıyor. Yani filtreleme sistemler, genel manada işe değer katıp, daha yüksek verimlilik ile performans göstermesini mümkün kılıyor. Bu durumda filtrelerin tesis edilmesi de bir zorunluluk haline gelmekte. Peki, hangi filtre, hangi özellikler ve hangi fiyatlar? Tüm bunlar birer soru işareti olarak akla geliyor. Ancak sorularınızın cevapları çok basit… Özel imalat filtreleri, özelliklerini ve fiyatlarını şimdi hep birlikte inceleyelim.

Özel İmalat Filtrelerin Çeşitliliği

Özel imalat filtreler, kullanım alanlarına göre, fonksiyonlarına göre ve üretildikleri malzemeler göre çeşitlenirler. Temel belirleyici ise müşterinin ihtiyaçlarıdır. Ne tür bir filtrelemeye ihtiyaç duyuluyorsa, ne tür bir sistem kullanılıyorsa onu uygun olarak Hedef Filtre ürün çeşitliliğinde yer alan hava filtresi, hidrolik filtre, kumlama filtresi ya da kaset filtre gibi alternatifler arasından seçim yapılacak, ürünün detayları ihtyaca göre belirlenebilir. İşte bu durumda ortaya çıkan filtre, özel imalat filtre olacaktır. Çünkü standart kalıp, ihtiyaçlar doğrultusunda değiştirilmiş, özelleştirilmiş ve spesifik bir hal almıştır. Bu tür bir üretimin temeli ise iletişime dayanır. Özel imalat filtreler, genel çerçevede listelenen ürünlere göre belirlenir ve çeşitlilik de temelde bu doğrultuda şekillenir.

Hava Filtreleri

Hava filtreleri, genellikle panel filtreler şeklinde tasarlanır. Bu şekilde daha yüksek performans gösterir ve dolayısıyla da daha sık tercih edilirler. Ancak hava filtrelerinin dış kaplaması da iç katmanları da çok farklı malzemeler ile imal edilebiliyor. Bu da oldukça fazla ürün alternatifi anlamına geliyor. Tesiste ya da sistemde filtrelenmesi istenilen maddelere uygun olarak katmanların sıralanması gerekir ve yine kullanım alanına uygun olarak filtrenin dış kısmı imal edilir. Bu durumda hava filtreleri sıklıkla özel imalat filtreler grubunda değerlendirilir. Çünkü özelleştirilebilir olması ve firmaların talebine göre üretilebiliyor olması, bu esnekliği kazandırır. Özel imalat filtreler denildiğinde ilk akla gelenlerden biri hava filtreleri olurken, beraberinde farklı teknolojiler de listeleniyor.

Toz boya Filtresi

Özel imalat filtrelerinden bir diğer toz boya filtresidir. Bu grupta yer alan sistemler, genellikle kartuş formunda üretilmektedir. Yakalanan tozun ziyan edilmediği, pek çok farklı sahada kullanım alanı bulan toz boya filtreleri avantajlı alternatiflerden biridir. Farklı filtreleme özellikleri ile üretilebiliyor olması sebebi ile özel üretime tabidir. Yani toz boya filtresi tesiste ihtiyaç duyulan teknoloji ile üretilebilir ve bu durumda da müşterinin isteği gözetildiğinden özel imalat filtreler kategorisinde ele alınır. Günümüzde pek çok filtreleme teknolojisi bu kapsamda değerlendirilebiliyor. Çünkü Hedef Filtre gibi alanında başarılı ve çeşitlilik sahibi isimler, isteğe göre üretim gerçekleştirebilmektedir.

Hidrolik Filtreler

Hidrolik filtreler, özellikle akışkanların gücünün kullanıldığı mekanizmalar için elzemdir. Genellikle hidrolik filtreleme denildiğinde iş makineler ve kompresörler gibi büyük araçlar akla gelir. Çünkü bu tür cihazların uzun süre yüksek verim ile çalışabilmesi, filtreleme sistemleri ile doğrudan ilgilidir. Hareketli aksamlar arasında dolaşan sıvının filtrelenmemiş olması, tıkanıklıklara ve buna bağlı olarak da aksaklıklara sebep olabilir. Ancak hidrolik filtreler farklı aşamalarda konumlanabiliyorlar ve bu sebeple de pek çok farklı çeşit ile karşımıza çıkabiliyorlar. Örneğin, basınç filtreleri, hidrolik filtre olmakla birlikte yüksek basınca dayanım gösterir, basınç kaybına sebep olmazlar. Diğer taraftan dönüş hattı hidrolik filtreleri düşük basınç altında çalışır, döngünün sonunda filtreleme gerçekleştirirler. Tüm bu detaylar bize gösteriyor ki, her sistemde farklı bir hidrolik filtreleme gereklidir. Buna uygun filtrelerin üretilmesi ise Hedef Filtre’nin uzmanlık alanı… Müşterinin ihtiyaçlarını analiz eden ve en uygun teknolojiyi tesis eden ekip, özel imalat filtreler sunabiliyor. Bunun için ise yapılması gereken öncelikli girişim, iletişim geçmek ve detaylı bilgi almaktır.

DIN Normu Kartuş Filtreler

Özellikle toz toplama kabiliyeti olan filtrelerin bu teknoloji ile tasarlanıp üretildiğini görüyoruz. DIN normu filtreler kartuş şeklinde üretilir ve bu şekilde en etkili formuna kavuşur. Genellikle dökümhaneler, gıda sektöründe faaliyet gösteren pek çok tesis, ilaç ve kimya sanayiinde faaliyet gösteren firmalar ile uçak sanayii gibi çeşitli alanlarda DIN normu kartuş filtrelerin kullanıldığını görüyoruz. Kullanım alanlarının birbirinden farklılaşan özellikleri dahi bize filtrelerin ne ölçüde birbirinden farklı olabileceğiniz gösteriyor. Bu farklılık sebebi ile özel imalat filtreler karşımıza çıkıyor ve müşteri talebinin esas alındığı bir üretim süreci devreye giriyor. Bu sayede hem özel üretim gerçekleştiriliyor, hem de müşteri memnuniyeti sağlanmış oluyor. DIN normu kartuş filtreler, yaygın bir şekilde tercih edilmekle birlikte başarılı bir filtreleme gerçekleştirir ve uzun ömürlü seçeneklerdir. Bu durumda özel imalat filtreler arasında yer almaları da son derece doğaldır.

Hedef Filtre, endüstriyel filtrelerin üretiminde adından sıkça söz ettiren, başarıları ile bilinen bir isim. Bununla birlikte filtrelerin çeşitliliği, firmanın önemli bir özelliği… Günümüzde gıda sektöründen ilaç ve kimya sektöründe, demir çelik üretim alanlarından daha pek çok farklı tesise ve hatta araca kadar uzanan filtreleme mekanizmaları Hedef Filtre kalitesi ile sunulabiliyor. Bu durumda filtreleme mekanizmaları hem bir olmazsa olmaz haline geliyor, hem de cazip sistemler olarak niteleniyor. Bu tür bir mekanizmanın tesis edilmesi, Hedef Filtre sayesinde büyük maliyetler gerektirmezken, yıllık bazda bakıldığında firmanın bakım giderlerinin azaldığı gözlenebiliyor. Dolayısıyla da masrafları düşüren, verimliliği oldukça artıran ve performans artışı oluşturup, iş gücü gereğini azaltan bir uygulama olmaktadır. Sık sık çalışanların kontrol etmesini gerektirecek uygulamaları, iyi bir filtreleme ile geride bırakabilirsiniz. Doğru filtrelerin tercih edilmesi ile birlikte üretim alanlarında insan müdahalesi minimuma indirilmektedir.

Hedef Filtre farklarına gelecek olursak, burada hem engin bir tecrübe sizi bekliyor, hem de kaliteli ürün ve hizmet alma imkânına sahipsiniz. Kaliteli üretimi, özel imalat filtreler ile destekleyen ve ayrıca makul fiyat politikası ile üreticinin yanında duran firma, kolay ulaşılabilir olması ile de dikkat çekiyor. Hemen elinizin altındaki iletişim bilgilerinden faydalanarak iletişime geçebilir ve firmanın profesyonel temsilcileri ile görüşebilirsiniz. İster filtrelere dair detaylı bilgi alın, isterseniz mevcut sisteminizi görüşerek uygun filtreleme mekanizmalarını tespit edin. Nihayetinde ihtiyacınızı karşılayacak filtrelere burada kolayca ulaşabileceksiniz. İşletmenize değer katacak, işleyişi kolaylaştırıp aynı zamanda tasarruf sağlayacak olan mekanizmalar için Hedef Filtre’nin profesyonelleri ile görüşmeniz yeterli olacak. Burada sizi tam anlamı tecrübeli ve profesyonel bir ekip bekliyor. Alanında uzman kişiler ile görüşüyor olmanın sağladığı avantajları da hissedeceksiniz. Çünkü uzun ve tekrarlayan görüşmeler ile zaman kaybetmenize hiç gerek yok. Burada sizi anlayan yetkililer ile görüşebilirsiniz. Özel imal edilecek filtreler ya da standart filtre alternatifleri şimdi parmaklarınızın ucunda. Zaman kaybetmeden siz de işletmenizi tasarruflu ve verimi yüksek bir döneme geçirin. Bunun için doğru yerdesiniz ve harekete geçmeniz yeterli…

 

Formu doldur hemen fiyat teklifi al.