0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kaset Filtre

15 Nisan 2019
Kaset Filtre

Filtreleme sistemlerinin ve de filtre sektörünün önemli bir parçası olan kaset filtreler, aslında bir ön filtreleme aşamasını oluşturur. Kaset filtre yani bir diğer adı ile panel filtreler, hava filtre grubunun bir parçası olarak bilinirler. Nedir, ne değildir kısmına gelmeden önce kaset filtrelerin pek çok farklı alanda pek çok farklı şekilde filtreleme amacı ile kullanıldığını hatırlatalım. Farklı ölçü ve özelliklere sahip alternatifler şeklinde sıralanan ve karşımıza çıkan bu ürünlere, çeşitli sektörlerde ihtiyaç duyuyor olabiliriz. İşte bu durumda, doğru bir adresten doğru şekilde seçim yaparak filtreleme sisteminizi tesis etmeniz gerekiyor. Filtreleme denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan kaset filtreleri şimdi daha yakından tanıyalım.

Kaset filtre nedir?

Kaset filtre, yani diğer adı ile panel filtre bahsettiğimiz üzere hava grubu filtrelerinin bir parçası olarak ifade edilir ve ön filtre olarak işlev görür. Hatta kaset filtre için hava filtre grubunun endüstriyel alanının önemli bir kısmını oluşturduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla filtreleme anlamında önemli bir ürün grubundan söz ediyoruz. Kompresörler başta olmak üzere, klima santrallerinde, hava kanallarında ve de özel olarak tasarlanmış olan pek çok farklı alanda kullanılan kaset filtreler, kaba pisliklerin yakalanması yani filtrelenmesi görevini üstlenir. Kaset filtre ya da panel filtre olarak tanımlanan bu tür filtreler, adından da anlaşılabileceği üzere, kare ya da dikdörtgen şeklinde tasarlanmaktadır. Ancak önemli olan şekli değil filtrelemeyi sağlayan iç katmanlarıdır. Kaset filtre alternatiflerinin içeriği, isteğe göre şekillendirilebilir. Yani bu aynı zamanda, mekâna ve gerekliliklere göre filtre hazırlanabildiği anlamına geliyor. Dış yüzerinde karton ya da galvaniz kullanılabilirken, içeriğinde cam elyaf, elyaf, aktif karbon, poliüretan, metanet, sünger ya da karbon kömür kullanılabilir. Bu tür içerikler ile kaset filtre mekâna özel olarak hazırlanabilir. Bugün biliyoruz ki, pek çok mekân, pek çok işletme ya da tesis için filtreleme çok önemlidir. Kaset filtre ise bir ön filtre görevine sahiptir ve filtreler arasında G2, G3 ve G4 sınıfında yer alır. Bununla birlikte yıkanabilir nitelikte olan filtreleri tercih ettiğinizde daha uzun bir kullanım ömrünü elde etmiş olursunuz. Yıkayarak aynı filtre ile yolunuza devam edebilir, ekstra masraftan da kurtulmuş olursunuz. Bu ekonomik özelliğin yanı sıra daha pek çok avantaj kaset filtreleri ön plana çıkarmaktadır. Şimdi de neden kaset filtre yani panel filtre tercih etmek gerek, avantajları nelerdir daha yakından bakalım ve siz de seçiminizi yaparken bu bilgileri dikkate alabilin. Sizin ve işletmeniz ya da tesisiniz için en doğru filtreleme sistemini tesis edecek uzman bir ekip burada sizi bekliyor. Burada sıralayacağımız bilgileri ise bir ön bilgilendirme olarak kabul edebilirsiniz. İşte kaset filtrenin sunduğu sayısız avantaj…

Neden Kaset Filtreyi Tercih Edelim?

Kaset filtre, panel filtre olarak da ifade edilen bir ön filtreleme sistemidir demiştir. Bu ön filtreleme sistemi, eğer tercih ediyorsanız sonraki filtreleme sistemlerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Kabaca pislikleri tutan ve filtreleme işlemine en baştan başlayan bu sistem, bu sebeple geniş bir kullanım alanına sahiptir. Diğer taraftan kaset filtreler, ölçüye uygun olarak üretilebilir. Yani siz ihtiyaç duyduğunuz şekilde size özel bir şekilde kaset filtre ürettirebilirsiniz. Dolayısıyla sizin seçimleriniz bu noktada önem kazanır. Yine aynı şekilde kaset filtrenin dış kısmı da galvaniz ya da karton olmak üzere iki farklı şekilde hazırlanabiliyor ve bu seçim de size aittir. Hem bütçenize, hem de tesisinize uygun olarak dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Kaset filtrenin en önemli kısmı olan iç katmanları ise farklı alternatiflerden oluşabiliyor. Farklı seçimler yapılabilmekte ve farklı kombinasyonlar tercih edilebilmekte… Bu durumda ise kaset filtrenin iç malzemesini seçmek de size kalıyor. Tabi bir uzmandan yardım almak da en doğrusu olacaktır. Bunun için tercih ettiğimiz tecrübeli ve alanının en iyisi olan ekip arkadaşlarımız, sizi en doğru seçimi yapmanız için yönlendirecek, detaylı bilgileri sizinle paylaşacaktır. Kaset filtrenin iç katmanlarını siz de bu sayede profesyonel bir destek alarak, kullanım amacınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz. Son olarak bu tür filtrelerin oldukça önemli bir özelliğinden söz edelim. Bugün pek çok filtrede göremediğimiz yıkanabilme özelliği oldukça pratiktir. Dolayısıyla filtrenizin de uzun ömürlü olması anlamına gelir. Tekrar tekrar yıkayarak filtre değiştirme derdinden kurtulur, aynı filtreyi kullanmaya devam edersiniz. Bu yöntem ve ayrıcalığın sayesinde ise filtreleme konusunda büyük paralar harcamamış olursunuz. Pek çok filtreleme sistemine nazaran çok daha ekonomik bir seçim olduğu göz ardı edilmemelidir. Bütçe dostu, ekonomik bir seçim olması sebebi ile bugün hava grubu filtrelerini araştıran ve bu tür bir seçim yapacak olanların ilk tercihlerinden biri oluyor. Siz de sıraladığımız tüm bu avantajları dikkate alarak seçiminizi yapmalısınız ve kaset filtreye yer açmalısınız.

Kaset Filtre ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaset filtre, filtreleme sistemine ihtiyaç duyanların en çok tercih ettiği alternatiflerden biri olması sebebi ile çokça dikkat çekmekte ve filtreleme sistemlerine ihtiyaç duyanlar için her zaman ön planda olmaktadır. Bu yüzden siz de eğer filtreleme sistemine ihtiyaç duyuyorsanız, öncelikle kaset filtre alternatiflerini incelemelisiniz. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekenler ise unutulmamalıdır. Özellikle kullanım amacına uygun malzemeden üretilmiş olan kaset filtreler tercih edildiğinde, verimliliği çok daha yüksek olacaktır. İşini iyi yapan, filtre alternatiflerini ve özelliklerini iyi bilen bir yetkili ise size maksimum verimlilik sunacak olan alternatifleri önerebilir ve bu sayede siz de en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Gelelim kaset filtre ile ilgili diğer dikkat edilmesi gerekenlere… Ölçü konusu önemli, çünkü sizin için uygun ölçüde üretim yapılması gerekir. Bu yüzden de hem dış malzeme, hem iç malzeme, hem de ölçü konusunda size özel olanı tercih etmelisiniz. Kaset filtrenin kullanılacağı alana uygun olarak tercih edeceğiniz iç malzemeler ile maksimum fayda elde edebileceğiniz için tüm seçenekleri iyice öğrenmeli, araştırmalısınız. Bu hususlara dikkat ettiğinizden emin olduğunuz sürece filtre seçimleriniz sizi pişman etmeyecektir. Kaset filtre alternatifleri ile ilgili olarak sizi detaylıca bilgilendirecek olan Hedef Filtre ekibi, pişman olmayacağınız seçimlere imza atmanızı sağlayacaktır. Özenle seçilen danışman ekibimiz, sizin için burada. Hemen kolayca iletişime geçerek siz de filtre çeşitleri ile ilgili bilgi alabilir ve ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verecek olan marka ve modelleri seçebilirsiniz. Kaset filtre denildiğinde de pek çok farklı kombinasyon karşımıza çıkabildiği için bir profesyonelden destek almak adeta şart oluyor. Bunun için siz de zaman kaybetmeden kaset filtre ile ilgili detaylı bilgi almak ve filtre siparişinizi vermek için iletişime geçin. Bir telefonunuz dahi yeterli… Alanında uzman kişilerden, tecrübesi ile adından söz ettiren Hedef Filtre ekibinden en kaliteli hizmeti alabilirsiniz ve sizin için maksimum kazanç sunacak filtre seçimleri ile memnun olabilirsiniz. Sizi ekonomik olarak da memnun edecek olan kaset filtreler ile işinize ve mekânlarınıza kolay bir şekilde değer katabilirsiniz.