0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hidrolik Filtreler

13 Nisan 2019
Hidrolik Filtreler

Hidrolik filtreler, filtreleme sistemlerinin önemli bir tanesidir. Özel bir kullanım alanına sahip olan bu filtreler, önemli bir ihtiyaçtır. Bugün kullanım alanı ve de gereklilik çerçevesinde bakıldığında diğer filtreleme sistemlerinden geri kalmaz. Toz filtreleri de hava filtreleri de geniş bir çeşitlilik ile sunulurken, aynı şekilde hidrolik filtrelerin de geniş bir çeşitliliğe sahip olduğunu görüyoruz. Bu durumda konuya geniş bir çerçeveden bakacak olursak, öncelikle hidrolik filtrelerin nedir sorusu akıllara geliyor. Hidrolik filtreler nedir ne değildir daha yakından bakarak tanıyalım ve böylece siz de gerekliliği ve önemi konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Hidrolik filtreler belki göz ardı edilen ama son derece önemli birer sistemi ifade eder.

Hidrolik Filtreler nedir?

Hidrolik filtreler nedir sorusunu basit bir şekilde ifade edecek olursak, günümüzde kullanılan iş makineleri ile konuya giriş yapabiliriz. Bugünün iş makinelerinde hidrolik sistemler oldukça yüksek basınç ve çevrim sayıları ile çalışmaktadırlar. Bu yüksek basınca karşı dayanıklı olan hidrolik sistemler ve de uzun ömürlü sistemler için ise iyi bir filtreleme gerekir. İşte bu noktada Hidrolik filtreler devreye giriyor. Bu filtrelemeyi sağlayan filtre sistemlerini Hidrolik filtreler adı ile anıyor ve biliyoruz. Üstelik Hidrolik filtreler yapılan filtrelemeyi, bu tür iş makineleri için en ucuz ve de en iyi bakım yöntemi olarak ifade edebiliriz.

Hidrolik filtreler, özel filtre malzemelerinin kullanıldığı yapılara sahiptir. Hidrolik yağ içerisindeki parçacıkların süzülmesini sağlarlar ve istenen basıncın oluşması da yine bu filtreler ile mümkün olur. Hassas süzme yapan Hidrolik filtreler, uzun ömürlü kullanım için tam anlamı ile bir gerekliliktir. Hidrolik filtre çeşitleri ise ayrı bir konu… Pek çok filtre grubunda olduğu gibi hidrolik filtrelerde de farklı çeşitler söz konusudur. Bu çeşitleri incelediğinizde siz de farklı özelliklerin ön plana çıktığını göreceksiniz ve buna göre seçim yapmak ise sizin için daha doğru olacaktır. Sıralanan çeşitlerin ve özelliklerin ise aklınızı karıştırmasına izin vermeyin, çünkü Hedef Filtrenin profesyonel ekibi sizi bu süreçte yönlendirecek ve en doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

Hidrolik Filtre Çeşitleri Nelerdir?

Hidrolik filtre çeşitlerini temel olarak 3 grupta inceleyebiliriz. Öncelikle emiş hattı filtreleri ile başlayalım. Bu grupta yer alan filtreler, pompa emiş hattına ya da yağ tankı içerisine monte edilmektedir. Depo içerisine yerleştirilmesi ile pislikler kabaca bir şekilde süzülecektir. Temel özelliğini bu şekilde ifade edebiliriz emiş hattı filtresinin. Basınç hattı filtresi ise bir diğer hidrolik filtre türü olarak listelenir. Pompadan sonra monte edilen basınç hattı filtresi, korunması gereken elemanlara temiz sıvı gönderme görevine sahiptir. Bu işlevi ile hareketli elemanlarda oluşabilecek olan çeşitli sorunları ve aksaklıkları engellemiş olur. Bu yüzden bu tür aksaklıkları önlemek için pompadan sonra basınç hattı filtresinin monte edilmesi oldukça önemlidir. Son olarak ise dönüş hattı filtrelerinden söz edelim. Dönüş hattı filtreleri, adından da anlaşılacağı gibi hidrolik sistemlerin dönüş hattına monte edilirler. Dönüş hattında bulunan sıvı dönüş sırasında devrede bulunan kir ve pislikleri depoya gönderme eğiliminde çalışır. Bu durumda devreye giren dönüş hattı filtresi ise kir ve pislikleri tutma görevini üstlenir. Dolayısıyla oldukça önemli filtreleme sistemlerinden bir diğeridir. Temelde bu üç sınıflandırma ile karşımıza çıkan hidrolik filtrelerin ayrıca farklı ölçüleri ve modelleri de bulunur. Dolayısıyla hem Hidrolik filtrelerde hem de diğer filtreleme sistemlerinde özenli bir seçim yapmak ve seçimin doğruluğundan emin olmak gerekiyor. Bunun için de profesyonellerden yardım alınabilir.

Hidrolik filtrelerin derin ve yüzeysel olmak üzere iki farklı sınıfa ayrıldığını da görüyoruz. Burada adı geçen derin filtrelemede toz, kir ve benzeri zararlı maddeler derin bir tabaka içerisine hapsedilerek ayrılır. Ancak bu derinlemesine ayrım ve hapsetme işlemi, düzenli bakım yatırmayı da gerekli kılıyor. Yüzeysel filtrelerin ise adından da anlaşılacağı gibi daha yüzeysel bir şekilde filtreleme yaptığı görülür. Yüzeysel filtrelerin diğerlerinden farklı olarak tek ve ince bir tabakaya sahip olduğu görülür. Bu durumda ise derin filtreleme yapan hidrolik filtrelere göre daha da sık bir şekilde bakım yapılması gerekli olmaktadır. Sık sık gerçekleştirilen kontrol ve değişim ile tam verim alınabilir.

Hidrolik Filtre Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Hidrolik filtre konusu oldukça önemli… Doğru ve sorunsuz çalışan makineler için olmazsa olmaz parçalardan söz ediyoruz. Bununla birlikte pek çok çeşidi olan, doğru seçimin yapılması ile verim alınabilen ve bununla birlikte sık sık bakım ve değişim yapılmasını gerekli kılan, olmazsa olmaz filtrelerden bahsediyoruz. Yani hem bir gereklilik, hem de bakımına büyük önem vermek gerekiyor. Aksi halde tıkanan filtreler ile verim almak mümkün değil. Tıkanan filtreler pek çok sorunu beraberinde getirebilir. Depoda bulunan pislik ve kirlerin ya da parçacıkların istenmeyen noktalara taşınmasına sebep olabilir ve engellenemeyen bu durum ile istenmeyen arızalar söz konusu olabilir. Şüphesiz ki hiç birimiz bunu yaşamak istemeyiz. Bu durumda ise tam olarak ihtiyacımız olan, beklediğimiz filtrelemeyi sağlayacak ve makinemizi koruyacak filtre türlerine odaklanmamız gerekir ve tam da uygun olan alternatifi tercih etmemiz gerekir. Hedef Filtre olarak sizin için en iyisini sunuyor ve seçim sürecinde de size destek oluyoruz. Biraz da hizmet anlayışımızdan bahsetsek yanlış olmaz herhalde. Siz de bu sayede gerçekten doğru adreste olduğunuzdan emin olabilir, güvenle seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hedef Filtre, sektörde olan engin tecrübesini bugün daha da katlayarak sizlere sunuyor. Tecrübeli bir ekip ile çalışıp, işini en iyi şekilde yapmaya çalışan insanlar ile sizi buluşturan Hedef Filtre, zaman kaybı yaşamadan en doğru filtre seçimini yapmanızı sağlıyor. En doğru filtre seçimini yapmak ise basit bir iş değil. Öncelikle ihtiyaçlarınızın tespit edilmesi gerek. Buna göre hangi grubun filtrelerine göz atmanız gerektiğini bilirsiniz. Daha sonra ise mevcut geniş filtre çeşitliliği içerisinden kolayca seçim yapabilirsiniz. Az önce de üzerinde durduğumuz için işini iyi bilen bir ekip ile çalışmanın getirisi olarak ise bu noktada seçim işiniz oldukça kolay olacaktır. Nihayetinde ise hem hızlı, hem kaliteli, hem güvenli, hem de samimi bir hizmet alacaksınız. İşinizi işi gibi benimseyen ve destek olan Hedef Filtre en hızlı teslimat imkânı ile karşınızda.

Eğer siz de hidrolik filtre, hava filtresi ya da DIN tipi kartuş filtreye ihtiyaç duyuyorsanız, çok daha fazla çeşit ve alternatifi kapsamında bulunduran Hedef Filtre’yi tercih edebilirsiniz. Size sadece bir telefon kadar uzak olan profesyoneller ile iletişime geçmeniz ve bilgi almanız çok kolay. Bunun için zaman kaybetmemeniz ise çok önemli. Hemen harekete geçin ve siz de filtreleme ile ilgili detaylı bilgi alın. Bu şekilde işletmeniz, tesisiniz ya da aracınız daha güvende olacak, daha verimli çalışacak ve kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Geç kalmayın ve farklı noktalarda zaman kaybetmeyin. Tecrübeli ekibimizin en önemli özelliklerinden biri de budur; size zaman kaybettirmez, sonuç odaklı bir destek hizmeti sunarlar. Bu yüzden siz de hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.