0850 532 00 29 - 0216 314 79 22
Sosyal Medya Hesaplarımız

Filtrelerin Kullanım Alanları

13 Ağustos 2020
Filtrelerin Kullanım Alanları

Hedef Filtre, endüstriyel filtre üretimi yaparken, oldukça geniş bir kullanım alanına hizmet ediyor. Söz konusu filtreler, pek çok fonksiyon ile standart ve özel imalat şeklinde üretilebiliyor ve sayısız alanda işlev sahibi olabiliyor. Şimdi hem Hedef Filtre ekibi tarafından tasarlanıp üretilen filtre türlerine göz atalım, hem de bu filtrelerin ne gibi kullanım alanları bulduğunu, ne tür üretim ya da faaliyet alanlarında iş gördüğünü inceleyelim. Bu sayede siz de filtreleme sistemi ihtiyaçlarınızı gözden geçirebilir, ihtiyacınız olan seçeneği de tespit edebilirsiniz. Hemen zaman kaybetmeden filtre türleri ve kullanıldıkları alanlar ile devam edelim.

1. Hidrolik Filtreler Nerede Kullanılır?

Hidrolik filtreler akışkan güç sistemlerinde etkinlik gösterirler. Bu sebeple de iş makinaları ve çeşitli üretim hatları, öncelikli kullanım alanlarıdır. Bu tür makinelerin akışkan sistemlerinin tıkanmadan ve hata vermeden çalışması için hidrolik filtrelere ihtiyaç duyulur. Söz konusu akışkanın filtrelenmesi işlevi, bu mekanizmadan sorulur. Dolayısıyla iyi bir performans için önemli bir ihtiyaçtır. Yapılan incelemeler gösteriyor ki, bu tür sistemlerde yani hidrolik filtrelerin kullanıldığı akışkan gücü ile işleyen sistemlerde, akışkan gücünün kesilmesi durumlarının %75’i kirliliğe bağlı olarak oluşur. Oysa bu kirliliği basit bir şekilde engellemek mümkün… Hidrolik filtre kullanılması ile akışkanın kirlenmesi engellenebiliyor. Bu da verimli bir performans sergilenmesi anlamına geliyor. Hidrolik filtrelerin kullanıldığı durumları genel olarak bu şekilde ifade edebiliriz.

2. Hava Filtreleri Nerede Kullanılır?

Hava filtreleri, adından da anlaşılacağı üzere havayı temizleme fonksiyonu olan ürünlerdir. Ancak bunun ötesinde farklı amaçlara da hizmet eder. Şöyle ki; hava filtreleri otomotiv sektöründe, ağır hizmet araçlarında, iş makinelerinde ve kompresör gibi sistemlerde, motorun ömrünü uzatmak amacıyla kullanılır. Ayrıca performans kayıplarının da önüne geçilmesi bu mekanizma ile mümkün olur. Hava filtrelerinin temel çalışma prensibi ise havayı temizlemek ve temizlediği havayı yanma odalarına göndermek şeklindedir. Hava filtrelerinin bu işlevini gerçekleştirebilmesi için üretiminde selüloz ve sentetik selüloz malzemeler kullanılır. Bu sayede maksimum performans elde edilebilir. Sektördeki tecrübesini konuşturan Hedef Filtre ise hem uzun ömürlü kullanıma izin veren sistemler sunuyor, hem de maksimum performans ile işleyen filtrelere sahip olmanızı mümkün kılıyor. Kullanım alanına uygun nitelikte hava filtrelerine ulaşmak, burada çok kolay…

3. Polyester Toz Filtreleri Kullanım Alanları

Polyester toz filtreleri denildiğinde akla gelmesi gereken mekanizma, polyester malzemeden üretilmiş olan ve toz tutucu özelliğe sahip olan sistemlerdir. Bu filtreleme sistemi yaygın olarak kullanılıyor ve farklı farklı alanlarda performans sergileyebiliyor. Yaygın olarak endüstriyel toz filtresi olarak kullanılıyor ve sanayide, çeşitli üretim alanlarda tercih ediliyor. Özel yapı ve dokusu ile iyi bir toz tutuculuğa sahip ola filtreler, bazı özel ürünlerin üretim sürecinde olmazsa olmazdır. Üretim aşamasında yüksek seviyede tozlanma yapan ürünler için bu tür filtreleme sistemlerinin tesis edilmesi, verim için olmazsa olmazdır. Yani yüksek verimli üretim için bu tür filtreleme sistemlerinin tesis edilmesi şarttır. Farklı sistemler, farklı ölçüler ve benzeri çeşitliliği ile karşımıza çıkabilen bu tür ürünler, genellikle kullanım alanı ve amacına göre değişiyor. Dolayısıyla da polyester toz filtrelerinde bir çeşitlilik oluşabiliyor. Genel olarak polyester malzemeden üretilmiş olmaları sebebi ile polyester toz filtreleri olarak ifade edilmekle birlikte, ölçü ve benzeri ile çeşitlilik kazanmaktadırlar ve geniş bir kullanım alanına da sahiptirler.

4. Özel İmalat Filtrelerin Kullanım Alanları

Özel imalat filtreler, isteğe göre üretimi yapılan sistemlerdir. Bu durumda müşterinin söz konusu olan üretim ya da faaliyet alanı dikkate alınır. Filtrelenmesi istenen unsurun, toz, sıvı vb. ne olduğuna göre filtre üretimi yapılabilir. Bu durumda mevcut hava filtresi, hidrolik filtre, toz filtresi ve kumlama filtresi gibi sayısız alternatif akla geliyor. Tüm bunlar, ihtiyaca göre özel imalat ile hazırlanabilir ve ihtiyaca göre detaylandırılabilir. Bu durumda özel imalat filtrelerin kullanım alanları da geniş bir çeşitlilik ifade ediyor. Hatta en geniş kullanım alanı çeşitliliğinden bu noktada söz edebiliriz. Çünkü müşteriye özel bir planlamadan söz ediyoruz. Hava filtrelerinin, hidrolik filtrelerin, toz filtreleri ve kumlama filtrelerinin tamamının kullanıldığı üretim ve faaliyet alanları, bu aşamada bir kullanım alanı çeşitliliği oluşturur.

Hedef Filtre, alanındaki başarılarını ürün çeşitliliğine yansıtıyor ve bu sebeple de günümüzde endüstriyel anlamda sayısız filtre türünü hayatımıza dâhil ediyor. Bugün ülkemizde farklı ürünlerin üretimi gerçekleştiriliyor ve her biri için filtreleme sistemlerine ihtiyaç duyulabiliyor. Hem verimli bir üretim alanı oluşturmak için hem de üretimin kalitesi için bu sistemleri tesis etmemiz gerekiyor. Bu durumda ise sıvıların filtrelenmesi, havanın filtrelenmesi, tozun ya da benzeri unsurların yakalanması gerekebiliyor. Dolayısıyla da endüstriyel filtreleme büyük önem kazanıyor. Üretim alanlarında, iş makinelerinde, kompresör gibi sistemlerde farklı farklı amaçlarla filtreleme yapılması gerekebilir. Yukarıda da bahsettiğimiz tüm kullanım alanları ve amaçlar, filtrelerin ne kadar önemli bir işleve sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

İhtiyaca yönelik bir sistem tesis etmek ve buna göre filtre üretimi gerçekleştirmek, sektördeki tecrübe, alanındaki bilgi birikimi ve beceri ile mümkün olabilir. Hedef Filtre bu özellikleri ile ön plana çıkıyor ve günümüzde endüstriyel filtre denildiğinde ilk akla gelen oluyor. Hem tecrübesi ile dikkat çeken bir ekip, hem de kapasitesi ile güven veren bir üretim alanı karşılıyor sizi burada. Dolayısıyla üretim alanlarında, depolama alanlarında, iş makineleri ve kompresör gibi araçlarda ihtiyaç duyduğunuz filtreleme çözümleri için en güvenilir adrestesiniz. Hedef Filtre size özel bir planlama ile maksimum avantaj elde etmenizi sağlar. Bu ekip ile işiniz için en iyisinin tesis edileceğini bilir ve bu güvenle hareket edebilirsiniz. İşinize değer katmak, üretim ya da faaliyet verimliliğini artırmak istiyor, mevcut sistemlerinizin işlevini artırmak istiyorsanız, Hedef Filtre güvencesi ile sahip olabileceğiniz filtreleri bir an önce incelemelisiniz. Tesisiniz ya da aracınızda ihtiyaç duyulan filtre etme sistemleri burada elinizin altında.

Sizin için en önemli avantajlardan biri ise kolayca iletişime geçebilecek olmanızdır. Hedef Filtre temsilcileri ile kolayca iletişime geçebilirsiniz. Bunun için mevcut iletişim kanallarını kullanabilir ve derhal detaylı bilgi alabilirsiniz. Önemli olan ise öncelikle filtre etmek istediğiniz unsur ve filtreleme sistemi tesis etmek istediğiniz alanın niteliğidir. Tüm bunların yerine zaten ihtiyaç duyduğunuz filtreleri biliyor ve mevcut sistemlerden birine sahip olmak istiyorsanız ama bu ürünlerin detaylarını görüşebilirsiniz. Böylece hızlı bir planlama gerçekleştirilebilir ve hemen siparişiniz işleme alınabilir. Siz de mevcut tesis ya da araçlarınızda maksimum verimlilik ile üretim ya da faaliyete devam edebilirsiniz. Hedef Filtre, hidrolik filtrelerden, kumlama filtrelerine, toz boya filtresinden, özel imalat filtrelerine kadar geniş bir ürün çeşitliliği ile parmaklarınızın ucunda. Daha fazla ayrıntı için zaman kaybetmeden firma temsilcileri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Böylece üretiminizi aksatmaz ya da araçlarınızın performans düşüşü yaşamasını engeller, böylece maksimum fayda elde edebilirsiniz. Sadece basit gibi görünen bir filtreleme sistemi ile şaşırtıcı bir verimlilik yakalayabilirsiniz. Bu sebeple filtre etmeyi önemsemeli, endüstriyel alanlar için olmazsa olmaz olduğunu bilmelisiniz.